Materace na wymiar - gdzie kupisz i w jakiej cenie

Materace na wymiar - gdzie kupisz i w jakiej cenie

Tak jak zamawiamy meble wypoczynkowe czy kuchenne na określony wymiar, tak coraz częściej wybieramy materace na indywidualne zamówienie. Najczęściej są 3 powody dla którego klient poszukuje materaca o niestandardowych wymiarach: wzrost użytkownika, ograniczona powierzchnia sypialni oraz posiadanie łóżka o niestandardowych rozmiarach lub kształcie:

1. Wysoki wzrost użytkownika - wzrost nie powinien i nie może być przeszkodą w wyborze komfortowego materaca o odpowiedniej długości. W Polsce, standardowa długość materaca to 190 i 200 cm, więc jeśli przyjmuje się że materac powinien być o minimum 20 cm dłuższy od użytkownika, to każdy kto ma powyżej 180 cm wysokości powinien wybrać łóżko i materac o niestandardowej długości (minimum 2m).
2. Ograniczona powierzchnia - nie każdy może sobie pozwolić duży dom czy apartament i tym samym na na przestronną sypialnię i duże łóżko. W przypadku małych sypialni, często koniecznością jest wykonanie łóżka i materaca o niestandardowych wymiarach, zwykle o niestandardowej szerokości, np. 135x190.
3. Nietypowe łóżko - zdarza się że wprowadzając się do nowego mieszkania czy domu, "odziedziczamy" wyposażenie poprzedniego właściciela, w tym łóżko z materacem wykonane na indywidualne zamówienie. Często też kupujemy też zabytkowe łóżka lub przywozimy je z zagranicy, np. UK czy Francji, gdzie standardowe rozmiary łóżek nie pokrywają się ze standardowymi wymiarami materacy w Polsce (czyli 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200 cm oraz materacy o długości 190 cm)

Jakie są ceny materacy na niestandardowy wymiar?

Cena materaca na indywidualne zamówienie zależy od przyjętej polityki cenowej producenta. Najczęściej, przyjmowana jest zasada, że koszt zakupu materaca w rozmiarze niestandardowym będzie taka sama jak cena kolejnego (większego) rozmiaru standardowego. Np. cena rozmiaru 135x200 cm będzie taki sam jak rozmiaru standardowego 140x200 cm, 76x195 taki sam jak 80x200, 190x195 taki sam jak 200x200. W przypadku długości materaca powyżej 200 cm, za każde 20 cm długości dolicza się 20% procent wartości materaca, np. wymiar 160x220 będzie kosztował 160x200 + 20%, wymiar 192x116 będzie kosztował 200x200 + 20% wartości materaca.

Aby mieć 100% pewność co do kosztu zakupu materaca niestandardowego, wyślij maila na [email protected] z prośbą o wycenę materaca, podając jego wymiary, model materaca oraz pokrowiec. Szybko otrzymasz pełną wycenę razem z kosztem dostawy kurierskiej oraz terminem realizacji.

Gdzie kupię i kto wykonuje materace na określony wymiar?

W naszym sklepie 24materace.pl zamówisz prawie każdy materac na określony rozmiar. Takie materace wykonywane są wyłącznie przez producentów. Należy pamiętać, że takie materace wykonywane są na indywidualne zamówienie i termin realizacji może być dłuższy niż w przypadku standardowych rozmiarów. Druga ważna kwestia, to brak możliwości zwrotu materaca. Zgodnie z prawem, taki produkt został wykonany na indywidualne zamówienie i klient nie może go zwrócić (odstąpić od umowy). Oczywiście, taki materac objęty jest min. 2-letnią gwarancją. Więcej informacji o możliwości wykonania materaca niestandardowego przeczytacie na naszej stronie: https://24materace.pl/content/9-materace-na-wymiar

Producenci, którzy wykonują materace na zamówienie to m.in.: Materasso, MK Foam, Janpol, Hilding czy Sembella.

Materace o nietypowym kształcie

Jest możliwość zamówienia materaca o nietypowym kształcie, tzn. innym niż prostokąt. Tylko kilku producentów wykonuje np. coraz bardziej popularne okrągłe materace (w kształcie koła). Kto go wykonuje, w jakiej cenie i w jakie są ograniczenia, to tym tematem zajmę się w kolejnych wpisach.

Podobnie jak materace, również stelaże mogą być wykonane na określony wymiar.

All comments