Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne (visco) - czyli materace, które pod wpływem wagi i temperatury ciała dopasowują się do jego kształtu, pozwalając przybrać naturalną postawę podczas snu.

Jest 60 produktów.

Pokazano 1-12 z 60 pozycji

Dlaczego materace termoelastyczne są wyjątkowe?

Materace termoelastyczne to specjalnie zaprojektowane materace zawierające piankę termo-elastyczną (visco) reagująca na temperaturę, które są idealne dla osób cierpiących na bóle pleców, kręgosłupa, bóle stawów i inne dolegliwości. Materace termoelastyczne są wyjątkowo wygodne i idealnie dopasowują się do kształtu ciała użytkownika, aby zapewnić optymalny komfort. Termoelastyczna pianka visco pierwotnie została stworzona przez NASA ale obecnie jest powszechnie używana do produkcji wysokiej jakości materacy, zapewniających wyjątkową wygodę i elastyczność. 

Materac termoelastyczny to materac piankowy z warstwą pianki Visco (zwanej jako pianka termo, pianka z pamięcią lub leniwa pianka), która pod wpływem temperatury ciała i jego nacisku, powoli dopasowuje się do kształtu ciała, odpowiednio podtrzymując je w naturalnej pozycji. Spanie na materacach piankowych termoelastycznych często opisywane jest jako "spanie na chmurce", bez wyczuwalnego nacisku zwrotnego. Materace termoelastyczne, często są stosowane w materacach rehabilitacyjnych (medycznych), posiadają właściwości ortopedyczne i antyalergiczne. Jadnak, przez "leniwość" pianki nie są one polecane dla małych dzieci.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca z pianki termoelastycznej?

Szukając odpowiedniego materaca termo-elastycznego należy zwrócić uwagę na gęstość zastosowanej pianki termo oraz jej grubość. Niska gęstość pianki (poniżej40 kg/m3) może świadczyć o niskiej jakości pianki. Jakościowe pianki termo-elastyczne powinny mieć gęstość na poziomie 50-80 kg/m3 oraz nie powinno być ich mniej niż 3-4 cm. Oczywiście, dużo zależy od samej konstrukcji materaca oraz jego twardości.