Jeśli para użytkowników ma dużą różnicę w wadze ciała, ważne jest, aby wybrać materac, który zapewni wygodę i wsparcie dla obojga partnerów. W takiej sytuacji są dwie opcje wyboru:

  • zakup materaca partnerskiego - posiadający różne twardości na obu połówkach materaca (np. jedna połówka ma średnią twardość H2, druga twardą H3), dzięki temu każdy z partnerów może wybrać stronę odpowiednią dla swoich potrzeb i dopasowaną do swojej wagi,
  • zakup dwóch osobnych materacy - każdy z użytkowników będzie spał na materacu dopasowanym to jego wagi/preferencji. Zakup dwóch mniejszych materacy ułatwia ich przekręcanie ale z drugiej strony może być wyczuwalna miększa strefa na łączeniu materacy.

Możesz również rozważyć zakup jednego wspólnego materaca z różnymi warstwami pianek lub sprężyn kieszonkowych, który zapewni elastyczność punktową i wsparcie dla ciała obojga partnerów. Ważne jest, aby wybrać materac, który będzie wygodny dla obojga partnerów i który spełni ich indywidualne potrzeby i preferencje. Przed wyborem materaca warto przetestować kilka różnych opcji i wybrać tę, która najlepiej odpowiada potrzebom obojga partnerów.