Jaki wybrać stelaż pod materac sprężynowy lub piankowy?

Jaki wybrać stelaż pod materac sprężynowy lub piankowy?

Wybór odpowiedniego stelaża pod materac zależy od rodzaju materaca oraz łóżka który posiadasz lub planujesz zakupić. Jeśli masz materac sprężynowy, najlepszym rozwiązaniem może być stelaż z elastycznymi listwami drewnianymi o małych odstępach między listwami, który zapewni odpowiednie wsparcie dla sprężyn w materacu. Jeśli masz materac piankowy lub kokosowy to listwy stelaża mogą mieć większe odstępy. Warto też wybrać stelaż odpowiedni dla naszego łóżka. Stelaże na płaskich drewnianych ramach zwykle wymagają podparcia z wszystkich 4 stron (na całej długości), a stelaże na pianowej ramie lub metalowej wymagają podparcia z dwóch stron. Dla łóżek powyżej 140x200 cm zaleca się aby stelaż był również podparty również na środkowej listwie - warto sprawdzić czy nasze łóżko posiada taką listwę. Jeśli jej nie posiada, to należy wybrać stelaż z odpowiednimi podpórkami, które wzmocnia stelaż w środkowej części łóżka.

Oczywiście, przed wyborem stelaża warto sprawdzić w warunkach gwarancji materaca (zwykle dostępne na stronach producentów), jaki stelaż będzie odpowiedni dla konkretnego materaca. Najczęściej, producenci materacy wymagają aby ich materac był użytkowany na stelażu elastycznym o maksymalnym rozstawie listew 3-4 cm. Niektórzy producenci dopuszczają rozstaw do 5 cm ale dotyczy on głównie materacy piankowych. Nie zaleca się użytkowania materaca na prostych deseczkach czy na płycie.

Stelaże bez regulacji i regulowane (manualnie lub elektrycznie) będą odpowiednie dla materacy elastycznych: piankowych i lateksowych. Stelaże bez regulacji zaleca się pod materace twarde, sprężynowe oraz zawierające warstwę płyty kokosowej

Nie wiesz jaki stelaż wybrać? Skontaktuj się z nami a szybko doradzimy ci który stelaż będzie odpowiedni dla twojego materaca.

All comments